WERNISAŻ

WERNISAŻ - nasze wideo

Noc Kupały

Noc Kupały w wykonaniu grupy teatralnej Wernisaż – słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku. Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości

W najkrótszą noc w roku Słowianie celebrowali święto związane z letnim przesileniem Słońca. Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Wiążące się z Nocą Kupały zwyczaje i obrzędy słowiańskie miały zapewnić świętującym zdrowie i urodzaj. Rozpalano ogniska, w których palono zioła. W trakcie radosnych zabaw odbywały się różnego rodzaju wróżby i tańce. Dziewczęta puszczały w nurty rzek wianki z zapalonymi świecami, a chłopcy skakali przez ogniska. Przy tworzeniu nagrania poznaliśmy wiele tradycji i obyczajów naszych przodków. Dowiedzieliśmy się nowych rzeczy na temat staropolskich obrzędów i kulturze tamtych czasów. Cofnęliśmy się w przeszłość. Przeżyliśmy przygodę w postaci rekonstrukcji życia Słowian. Połączyliśmy obyczaje z koncepcją artystyczną, teatrem ruchu i ognia, aby ukazać bliskość z naturą. Staraliśmy się jak najlepiej odwzorować zwyczaje, jednocześnie łącząc to z dobrą zabawą. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się efekt. Chcielibyśmy podzielić się naszą pracą z innymi! Zachęcamy do udostępniania!

Impreza urodzinowa, zabawa... Jedna decyzja i kilka osób traci tak wiele... Ku przestrodze. Film zrealizowany dzięki Gminie Jawor, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, jaworskiej Policji oraz Grupie Teatralnej "Wernisaż".

Piłeś? Nie jedź !

Tchnienie Życia - laureaci jaworskiego przeglądu grup teatralnych - Wernisaż SK Piast

"PIASTOWE DZIADY"

Informacja o ciasteczkach