Wakacje na półmetku

Wakacje na półmetku

Dwa tygodnie świetlicy wakacyjnej za nami!
Od 4 lipca Spółdzielczy Klub „Piast” prowadzi zajęcia wakacyjne dla dzieci mieszkańców spółdzielni, miasta Jawora oraz dzieci, które przyjechały do naszego miasta z całej polski na wakacyjny wypoczynek.
W pierwszych tygodniach dzieci uczestniczyły między innymi w zajęciach edukacyjnych „Morskie opowieści” przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworze, na których poznały niezwykłe tajemnice Rowu Mariańskiego oraz popisując się wyobraźnią, stworzyły plastyczne akwaria. 
Odwiedziliśmy również Państwową Straż Pożarną, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych w „Ogniku” oraz poznaliśmy wyposażenie i wnętrze wozu strażackiego.
Muzeum Regionalne w Jaworze przygotowało „Warsztaty Średniowieczne Lato” w ramach których przeprowadzili zajęcia pn. „Rycerze, księżniczki i jednorożce”, na których odbyły się zawody i pasowanie na rycerza oraz malowanie i ozdabianie rycerskich tarcz i dziewczęcych chusteczek. Dzieci odwiedziły również galerię na wierzy w Zamku Piastowskim, zapoznając się z wystawą pn. „Jaworskie Losy Rękopisu Kopernika o Obrotach Ciał Niebieskich”.
Dzieci miały okazję zwiedzić Radio Zamek Nadaje im. Witkacego mieszczące się w Zamku Piastowskim i wziąć udział w audycji na żywo. Sprawdziliśmy, jak wygląda praca redaktora oraz studio radiowe i sala koncertowa. Dzieci udając Marsjan, opowiedziały o tym, jak dobrze spędzić wakacje oraz co dobrego można zrobić dla ziemi.
Odbyła się również wycieczka do kina Helios w Legnicy na bajkę „Minionki: Wejście Gru”.
Udaliśmy się na spacer oraz zwiedzanie w ramach XXVII Turystycznego Lata z PPTK. Razem z przewodnikiem Panem Leszkiem Drabczykiem poznaliśmy ciekawe obiekty historyczne i kulturowe oraz poznaliśmy historię naszego miasta. Odbyły się również konkursy z nagrodami oraz zabawy terenowe.
Jaworski Klub Strzelecki UR gościł nas na strzelnicy w Ecmen, mogliśmy wziąć udział w zajęciach poprawiających naszą celność.
Pojechaliśmy też do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu na zajęcia „Drugie życie szkła”, na których wykonaliśmy świece sojowe oraz poznaliśmy życie pszczół, zrobiliśmy świeczki z wosku i mogliśmy spróbować pysznych wafli z miodem.
Chodziliśmy również na Orlik gdzie Pan Jan Lorko z Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizował zawody sportowe piłki nożnej, turniej koszykówki, konkurs rzutów karnych i konkurs rzutów na celność oraz biegi z nagrodami.
W klubie odwiedzili nas również jaworscy mundurowi, opowiadając o bezpieczeństwie na wakacjach. Dowiedzieliśmy się, co to jest rzutka ratownicza i trenowaliśmy rzuty sprzętem ratowniczym.
Udaliśmy się również na lody, które zjedliśmy na jaworskim rynku.
Codziennie w klubie odbywały się zajęcia i animacje, gry i zabawy oraz warsztaty plastyczne. Grupa teatralna Wernisaż przeprowadziła warsztaty kuglarskie i wystąpiła z pokazem ogniowym oraz etiudami cyrkowo teatralnymi.
Przed nami jeszcze 6 tygodni wspaniałej wakacyjnej zabawy!

Informacja o ciasteczkach