Dzień Ziemi

 🌱 🌍 W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę".

Akcje prowadzone w ten dzień mają na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety.
🌍 Jak podaje Światowa Organizacja Meteorologiczna, ostatnich pięć lat zapisze się na kartach historii jako najsuchsze. Susza wpływa z kolei na niemal każdy aspekt życia ludzi i przyrody.
Pożary, niskie plony, wyższe ceny żywności, deficyt wody pitnej w bardzo wielu krajach, niestety stoimy na krawędzi klęski ekologicznej zarówno w odniesieniu globalnym, jak i krajowym.
Jednak każdy ma realny wpływ na to, by pozytywnie działać na rzecz klimatu.
🌱 Dlatego w tym roku stworzyliśmy w naszym klubie specjalne tabletki, które rozdaliśmy mieszkańcom miasta. Mieszanka papieru z recyklingu, wody i ponad 40 rodzajów nasion kwiatów polnych przypominająca kształtem naszą planetę-taka tabletka dla uzdrowienia Ziemii.
Aby zadziałała, trzeba ją pokruszyć i włożyć do gruntu, podlewać co jakiś czas, wtedy wyrośnie piękna łąka miododajnych kwiatów wabiących motyle, oczyszczająca powietrze i zatrzymująca suszę. Nasza akcja została bardzo mile przyjęta, więc tabletki zostaną wprowadzone do naszej standardowej pomocy na rzecz Ziemii.
Brawo dla Pani Olgi za cudowny pomysł a młodzieży klubowej za realizację 💚
A jak Ty możesz pomóc planecie?
🌺 Sadź drzewa wokół siebie,
🌺 W swoim ogrodzie stwórz łąkę kwietną przyjazną zapylaczom,
🌺 Załóż hotel dla owadów,
🌺 Zrezygnuj z koszenia trawnika,
🌺 Gromadź deszczówkę do podlewania ogrodu,
🌺 Jeśli to możliwe, rezygnuj z samochodu na rzecz komunikacji zbiorowej, roweru lub najlepiej spaceru
🌺 Staraj się naprawiać przedmioty, zamiast wymieniać je na nowe,
🌺 Pamiętaj o segregacji odpadów,
🌺 Podczas zakupów używaj wielorazowych toreb, wybieraj produkty w ekologicznych opakowaniach,
🌺 Oszczędzaj w swoim domu prąd, wodę i ciepło,
🌺 Korzystaj z drewna i rób to odpowiedzialnie – wykorzystuj surowiec jak najdłużej, koniecznie pozyskiwany w sposób zrównoważony.
🌱 🌍 Zainwestuj w naszą planetę!

 

 

Informacja o ciasteczkach